Traverten Ocağımız - Hisarlı Mermer

Traverten Ocağımız

Doğal taşın büyüsü..

traverten

Ocağımız, Denizli Ballık Boğazı bölgesinde bulunan traverten yataklarının içindedir. 75 hektarlık bir alana sahiptir. Bu ocağımızda yıllık ortalama 30000 m3, yani 81000 ton blok üretimi yapılmaktadır.

Genç yaşımızda inşaat ve madencilik ile uğraşan bir ailede yetiştiğimiz için doğadaki jeolojik yapılar yaşamımızın bir parçası olmuştur. Denizli gibi çalışkan bir memlekette girişimci ruhu yakalamak ve pek çok alanda rekabetçi dünyayı hedefleyen değerlerle yaşama imkânına sahip olabilirsiniz. Biz de bu ruhla taşın hikayesini, üstelik yaşadığımız şehirde Laodikya Hiearapolis Antik Kenti (Pamukkale) gibi yaşam alanına baktığımızda pürüzsüz tabiatın bize bahşettiği güzellikte hala dünyada en sağlıklı yaşam alanını kuran traverten gibi doğamızın en genç taşı olan mermer ve madencilik alanını seçtik.


Doğal & Estetik

Traverten, doğal dokusu sayesinde her bir parçası farklı görünür. Bu nedenle, aynı yapıda kullanılan traverten parçaları bile birbirinden farklı bir görünüm sergiler. Doğal dokusu aynı zamanda travertenin dayanıklılığına da katkı sağlar. Yapıldığı mineral tortuların sıkışması ve katılaşması nedeniyle traverten oldukça sert bir yapıya sahiptir ve bu da travertenin uzun ömürlü olmasını sağlar.