Eskitme Traverten Nedir? - Eskitme İşlemi nasıl yapılır?

Eskitme Traverten Nedir?

Eskitme Traverten Nedir?

Traverten, diğer doğal taşlardan farklı olarak yumuşak bir zemine sahip olan bir taş türüdür. Bu nedenle çeşitli işlemlerden geçirilerek farklı şekillerde sunulabilir. Eskitme traverten, doğal dokusu ve otantik görünümüyle en çok tercih edilen türlerden biridir.

Eskitme traverten, eskitme traverten yer döşemesi, göbek traverten ve eskitme taş gibi çeşitli seçeneklerle sunulmaktadır. Travertenler, tambur adı verilen eskitme kazanlarında birbirleriyle ve içlerindeki taşlarla sürtülerek kenarları ve yüzeyleri eskitilir. Bu süre, istenilen yüzyıl eskisi görüntüsünü elde etmek ve taşın yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Eskitme traverten fiyatları, projenizin ihtiyaçlarına ve tercihlerinize bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Eskitme traverten, yüzyıllardır doğal haliyle insanlar tarafından kullanılmaktadır. Doğal güzelliği ve otantik atmosferi nedeniyle traverten, birçok ünlü yapının görünümüne güzellik katmıştır. Sadece dış kaplamada değil, iç mimaride de tercih edilen bir doğal taş türü olan eskitme traverten, çeşitli boyut ve ebatlarda sunulmaktadır. Mimarlar tarafından ıslak ve kuru zeminlerde tercih edilen eskitme taşlar, evlerinizin banyo, mutfak gibi alanları için uygun malzemelerdir ve farklı şekillerde uygulanabilirler.

Eskitme traverten, diğer traverten türlerinden farklı olarak bahçe ve parklarda patika ve yol döşemesi olarak da tercih edilmektedir. Antik uygarlıklarda gördüğümüz bu özellik, günümüzde de bahçe ve park mimarisinde doğal bir uyum sağlamaktadır. Ayrıca eskitme traverten, dış cephe kaplamalarında da oldukça uygun bir doğal taş formudur. Kolay uygulanabilir ve monte edilebilir özelliklere sahiptir. Hisarlı Mermer Olarak sizlere en kaliteli eskitme traverten ürünlerini sunuyoruz.

Bu gönderiyi paylaş